Seuratiedot

Riihimäen Suunnistajat on perustettu 6.1.1948.  Seuramme toiminta-alue on Riihimäen kaupunki, Lopen ja Hausjärven kunnat sekä osia eteläisestä Janakkalasta.

Riihimäen Suunnistajat on järjestänyt lasten suunnistuskoulutusta jo 1980-luvun alusta lähtien yhteistyössä koulujen kanssa.

Harrastesuunnistustoimintaa seuramme on järjestänyt säännöllisesti vuodesta 1978 lähtien. Vuosittain järjestämme noin 20 iltarastitapahtumaa (Hämeen Sanomien Tiistairastit), joissa on ollut keskimäärin noin 130 - 150 osallistujaa.

Olemme tuottaneet alueeltamme säännöllisesti uusia ajanmukaisia suunnistuskarttoja yhteistyössä Riihimäen kaupungin ja toimialueemme kuntien kanssa. Lisäksi olemme tehneet talkootyönä useita opetuskarttoja kuntien liikunta-alueista ja koulujen ympäristöistä.

Hallitus 2022:

Puheenjohtaja Jussi Kosenius, jussi.kosenius(at)gmail.com 04o 535 o637

Varapuheenjohtaja Jari Paukkola, jpaukkola(at)gmail.com  o4o 5316853

Sihteeri Jukka Lehtonen, jukka.lehtonen(at)hotmail.fi o5o 5523169

Jäsen Jouni Jokiniemi, 2012timi(at)gmail.com o4oo 618615

Jäsen Pekka Jormanainen, pekka5262(at)gmail.com o4o 8257 955

 

Taloudenhoitaja ja työryhmät 2022:

2021 Taloudenhoitaja Matti Toivonen, matti.toivonen(at)elisanet.fi o5o 54o 87o2, Kallionkatu 7, 11100 Riihimäki

2022 Taloudenhoitaja Pirjo Iivonen

Kuntorastit, harrastesuunnistus: Martti Hakola, martti.hakola(at)kolumbus.fi o44 53o 2432

Kalusto: Jouni Tuomola

Kartat: Heikki Liimatainen, heikkil55(at)gmail.com   o4o 8671217

Kiintorastit: ei nimettyä henkilöä

Nuorisotoiminta: Jussi Kosenius, jussi.kosenius(at)gmail.com 04o 535 o637

Ratamestaritoiminta: Pertti S. Hartikainen

Loppi Trail:  Sami Sundström

Jäsenasiat: ei nimettyä henkilöä

Seuran varusteet (suunnistusasut ja juoksutakit ja -housut): Hanna Sorvari, hanna100(at)live.fi   o45 2o5 5545

Kilpailut: Jari Paukkola, jpaukkola(at)gmail.com o4o 531 6853

Tiedotus: Sami Sundström, suppa36(at)gmail.com o4o 582 2455

Kilpailuilmoittautumisten tukihenkilö (IRMA-järjestelmä): Esko Reeni, esko.reeni(at)kolumbus.fi